אחסנת דלקים

חברת שב-טל מציעה מספר פתרונות לאחסנה של דלקים במיכלים, לאיטום, יניקה ותחזוקת מיכלים.

אטמים לגגות צפים חברת שב-טל מייצגת את חברת WG-Seals שפועלת בארה"ב ומייצאת אטמים לגגות צפים לכל העולם. כמקובל, החברה מציעה מספר אטמים מסוגים שונים לגגות צפים וביניהם:

  • Primary seals – אטם זה מומלץ לכל טנק בעל גג צף ומיועד למנוע התאדות של גזים מתוך המיכל, אשר עולים בעיקר בהפרשי טמפרטורות גדולים.
  • Secondary seals – בדרך כלל נדרשים כאשר מדובר בגג חיצוני אך הדרישה משתנה לפי תקני רשויות ממדינות שונות ופרוצדורות של החברה.

אטמים לעמוד מדידה  – Gauge pole cover במיכלים בהם מותקן עמוד מדידה (Guide/Gauge pole) עולה הצורך להגן על הפתחים הקיימים בעמוד ולמנוע דליפה של גזים מתוך המיכל. הפתרון המיוצר על ידי חברת שב-טל מספק אטם גמיש אשר מותקן סביב עמוד המדידה ומתאים עצמו לגובהו של הגג הצף. כאשר הגג הצף עולה מעלה (עם מילוי המיכל) יתקווץ האטם וידחף כלפי מעלה. בעוד שבתנועה הנגדית, כאשר המיכל מתרוקן והגג הצף יורד מטה, האטם יקיף את החריצים שבעמוד המדידה וימנע בריחה של גזים מהמיכל. אטם זה מיוצר לפי דרישה בהתאם לגודל ותנאי השטח של המיכל מבד ייחודי אשר עמיד בקרינת השמש ובפני הכימקלים, כדי לספק אטימה מירבית למיכל הדלק. אטמים אלה הותקנו לשביעות רצון לקוחותינו במתקנים של בתי זיקוק חיפה, תשתיות נפט וקצא"א.

אטמים לרגלי תמיכה לגג צף – Roof leg boots רגלי התמיכה של הגג הצף (support legs) מאפשר מעבר של גזים מתוך המיכל ושחרורם לאטמוספירה. תוך כוונה למנוע בריחה של גזים, במטרה להגן על איכות הסביבה ובמטרה לשמור על המוצר המאוחסן, חברת שב-טל מייצרת אטמים מיוחדים (דמויי שרוולים) המולבשים על גבי הרגלים לפי מידתם ומונעים בריחה של גזים מתוך המיכל. אטמים אילו מיוצרים לפי מידה, תוך התחשבות במגבלות המיכל ובציוד המותקן על גבי הרגלים (בולם להבה לדוגמה), ועשויים בד ייחודי אשר עמיד בקרינת השמש ובפני הכימקלים האוחסנים כדי לאספקה אטימה מירבית וקלות תפעולית. אטמים אלה הותקנו לשביעות רצון לקוחותינו במתקנים של בתי זיקוק חיפה, תשתיות נפט וקצא"א.